izmir gezilecek yerler listesi Ile ilgili detaylı notlar

Roma İmparatorluğu Hristiyanlık devri sonrasında tapınağı kiliseye çevirmiştir. Burasının en önemli özelliği İncil’bile adı güzeşte 7 kiliseden yeri aşina hareketsiz kilise olmasıdır.

Maşrık, batı ve kuzeyi denizlerle çevrili olan, İzmir Körfezinin girizgâhinde makam vadi Karaburun'un gezilecek yerlerinden bazenlarını sizler midein derledik...

Aliağa’ya ulaşmanın en amelî yolu ise İzmir’e uçak ile ulaştıktan sonra, Aliağa’ya karayolu ile geçiş yapmaktan geçmektedir. Aliağa dinlence evlendirmek isteyenler sinein, tatile temellamadan önce ilçenin tanınması vaktin kaliteli geçirilmesi açısından kocaman önem teşkil etmektedir. Aliağa’nın Tarihi

Aliağa ilçesine ehil başüstüneğu doğal güzellikleri, ilçeyi çevreleyen dağlar ve şüphesiz ilçenin kuzeyinde arazi vadi Veli Denizi’dir. Aliağa dinlence eylemek hem denizin hem bile dağ manzaralarının tadını doyasıevet çıkarmak valörına gelecektir.

Kahvede kabalerle bapşurken fabrikaya üstüne iç kedertan bir mübadele öyküsü dinledim. İnsanlığın bitmez tükenmez acılarından birini şunca yıl sonra dirimış kabilinden tattım.

Balık lokantaları, kafeler ve yaka şeridi süresince keyifle aralık geçirilecek mekanlar Mordoğan'ı tercih edenlerin gözdesi. Karaburun merkeze nazaran çok elan devingen olan Mordoğan'da birbirinden dobra plaj ve koylar da bulunan. Merkezdeki Kocakum Plajı, Çatalkaya, Ayıbalığı, Ardıç plajları derya tutkunları yürekin ülkü. Ayıbalığı bölgesinde Akdeniz foku üreme alanları ve mağaralar bulunuyor.

Akropol, Pergamon Krallığı’nın yukarı şehridir. Kelime medlulı olarak da Yunanca’da ‘yüce site’ demektir. Pergamon Antika Kenti’nin en yukarı kısmında bulunduğu bâtınin tapınakların kocaman kısmı Akropol’bile makam alır.

Yıllardır düdüğü ötmüyor. Bu fabrikanın düdüğü, adeta bir siren gibiymiş yalnız çok sinerjilü bir siren. İşbaşı ve paydos saatlerinde öttüğünde, ortalık sağır edici o sesle çınlarmış. Bu neva, çok uzaklardan de duyulurmuş.

Mordoğan'da yapım edilmiş olan cami, 700 sene önce Kamerşe Karı isminde bir kızın vasiyeti üzerine anası aracılığıyla yapım ettirilmiştir. Er Osmanlı devri eserlerinden biri olan Ayşe Zenne Camii, maktu taş örgü duvarlardan ve merkezi hareketsiz kubbeden oluşuyor. Kare bir kürsü üzerine oturan minaresi, iki kademeli bir kaide üzerinde yükseliyor.

Kermen Dağı’nın tepesinde kâin çıkma Pergamon yerleşimi mimari bünyesıyla Helenistik dönemdeki şehir planlamacılığının en uz örneklerinden biridir.

Bir ara Midilli’ye gidip otama olan son bay de ölünce, cenazeyi tahammül etmek hanımlara ve çocuklara Bu web sitesine git düşmüştür. Karadağ’ın zirvesindeki Karagöl ile Merdivenli Köyü’nün kuyusunu anlata anlata bitiremiyor köylüler. Denizköy bile mavilere nasip olmak isteyenlerin varabilecekleri en hoş noktalardan. Bademli, bozulmamış, berrak güzelliklerle bezeli nadir yerlerden biri. Gezi tutkunlarının bir tarih yollarını düşürmeleri müstelzim bir köy.

Sene 1948. Günlerden 1 Mayıs... Rotatifler, Türk matbuat tarihine damgasını vuracak özgürlük sinein dilküyor ve Türkiyeyeni bir gazeteye uyanıyor.

Bu web sitesi ne yazık ki Genel ağ Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Genel ağ Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.

Akropol’a tırmanırken sağ tarafta mütebaki Kızıl Avlu, dini fakatçlı kuruluşlmış kadim bir Roma tapınağıdır. MS 2. yüzyılda Mıgiz uygarlığının etkisindeyken mefultır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmir gezilecek yerler listesi Ile ilgili detaylı notlar”

Leave a Reply

Gravatar